Уряд Британії підозрює 37 фірм у співучасті в обході Росією нафтових санкцій

Уряд Великобританії, згідно з отриманою Бі-бі-сі інформацією, веде розслідування щодо 37 пов'язаних із Британією фірм, які підозрюють у співучасті в обході Росією нафтових санкцій.

Повідомляється, що в грудні 2022 року країни «великої сімки», до яких потім приєдналися й інші держави, запровадили ембарго на імпорт російської нафти морем і стелю ціни на російську нафту у розмірі 60 доларів за барель. Тобто фірмам цих країн заборонено брати участь у торгівлі російською нафтою, наприклад, страхувати вантаж, якщо продажна ціна бареля становить понад 60 доларів.

Бі-бі-сі подала запит відповідно до закону про свободу інформації та отримала відповідь, що міністерство фінансів Великобританії з грудня 2022 року відкрило розслідування щодо 52 компаній, підозрюваних у порушенні цієї заборони.

До серпня цього року розслідування 15 випадків було закінчено, в решті 37 випадків воно триває. При цьому штрафи нікому не виписано. Назви цих фірм казначейство Сполученого Королівства не розкриває.

Випадки передбачуваного обходу санкцій розслідує спеціальний підрозділ міністерства - Бюро застосування фінансових санкцій (OFSI).

У березні цього року OFSI отримало додатково 50 млн фунтів (близько 65 млн доларів) на забезпечення санкційного режиму.

Керівник нафтових розслідувань у громадській антикорупційній організації Global Witness Луїс Вілсон обурений тим, що британський мінфін досі нікого не покарав за співучасть в обході санкцій і закликає уряд діяти рішучіше.

«Якщо уряд Великобританії покладе край участі британських фірм у путінській спекуляції, то, я думаю, й інші наслідуватимуть цей приклад», — сказав Вілсон Бі-бі-сі.

Міністерство фінансів пояснює, що подібні розслідування є досить складними і тому займають багато часу, і Луїс Вілсон визнає, що фірми можуть досить легко «раптом виявляти» документи, які доводять їхню невинність.

Сполучені Штати, на думку Вілсона, не хочуть посилювати контроль за дотриманням санкцій, тому що побоюються, що зникнення великої частки російської нафти зі світового ринку призведе до підвищення цін.

Адміністрація США доводить, що санкції і так певною мірою працюють: Росія вже давно змушена продавати нафту зі знижкою приблизно 17%.

Прес-секретар британського мінфіну в коментарі для Бі-бі-сі додав до цього, що, за даними російського мінфіну, 2023 року податкові доходи від нафти впали на 30% порівняно з 2022 роком.

Тіньовий заступник міністра закордонних справ, депутат Палати громад від Консервативної партії Харрієт Болдуін сказала Бі-бі-сі, що, за її відомостями, постачальники та британські покупці обходять цінову стелю, відправляючи російську нафту спочатку на переробку в третіх країнах, а потім імпортуючи нафтопродукти у Британію.

У лютому цього року Бі-бі-сі розповідала про розслідування (стаття англійською), результати якого показали, що саме через цю лазівку до Британії імпортуються мільйони барелів по суті нафтопродуктів із російської нафти.

Як повідомлялося, з Німеччини за посередництвом турецьких фірм поставлялися верстати для російських оборонних компаній.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
22.03.2026
16:13

Філолог із "ЛНР" розповіла, що тільки жителі Донбасу зрозуміють, що таке "буряк" і "синенькі". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня якийсь філолог з розумним обличчям доводила, що жителі Донбасу часто розмовляють специфічною "донбаською" мовою, яку не кожен і зрозуміє. Автор цих лінгвістичних новин Вікторія Дубініна - випускниця українського Луганського...
Луганськ Країна
21.03.2026
09:09

Клуб анонімних луганчан: як земляків об'єднали спільні спогади, болі й сльози

Анастасія згадала, як у 2014 році вагітною від час нетривалої окупації міста та бойових дій лежала в пологовому будинку на збереженні. І як під час перестрілок живіт ставав ніби кам'яним. І як акушерки казали майбутнім мамам: ваші діти будуть...
Світ
19.03.2026
18:00

“З початком війни з Іраном світ починає розуміти точку зору українців”. Огляд західних медіа

“Стрімке зростання цін на енергоносії та послаблення санкцій під час конфлікту з Іраном стали для Кремля рятівним колом у складний фінансовий період".
Всі статті