Уроки засвоєні: сенатор Грем визнав помилку Заходу щодо вторгнення РФ у Крим в 2014 році і запропонував кроки на майбутнє

Американський сенатор Ліндсі Грем вважає, що для стримування Росії від повторного вторгнення в Україну потрібно реалізувати три кроки: підписати угоду про партнерство між Україною та США, озброїти Україну та прийняти у НАТО. Про це сенатор-республіканець заявив під час Мюнхенської конференції з безпеки, - передає РБК-Україна,

Грем зазначив, що 2014 року Захід помилився, коли Росія почала своє вторгнення в Україну. Тоді, на його думку, було необхідно:

  • інтегрувати економіки західних країн з Україною, щоб дати їй надію і створити стримувальний фактор, щоб вторгнення не повторилося;
  • зміцнити українську армію, щоб зробити вторгнення для росіян складнішим;
  • попередити Путіна про наслідки в разі повторного вторгнення.

"Уроки засвоєні. Не турбуйтеся про те, щоб спровокувати Путіна. Турбуйтеся про те, як зупинити Путіна", - наголосив сенатор.

Тепер, за його словами, для того, щоб уникнути повторного нападу Росії на Україну, він пропонує реалізувати три кроки.

За словами Грема, угода про корисні копалини між Україною та США - це справжній прорив, оскільки тепер президент США Дональд Трамп може казати американцям, що Україна - "не тягар, - а вигода".

"Якщо ця угода про корисні копалини відбудеться, це стане кошмаром для Путіна, адже тепер у нас буде що захищати", - додав сенатор.

Сенатор наголосив, що Україні потрібно більше західної зброї, зокрема винищувачів F-16, які можна придбати для українців.

"Ми будемо нерозумними, якщо в найближче десятиліття не створимо найсмертоноснішу українську армію як засіб стримування", - додав він.

Також Грем підкреслив, що він повністю підтримує вступ України до НАТО, але це рішення ухвалюють члени Альянсу. І поки малоймовірно, що євроатлантична інтеграція України можлива.

"Але ось що, на мій погляд, ми могли б зробити. Якщо ви коли-небудь знову зробите це, Путіне, якщо ви коли-небудь знову здійсните військове вторгнення в Україну, це призведе до автоматичного прийняття України в НАТО. Ми повинні були зробити це у 2014 році. Скільки з вас вважають, що якби це було зроблено у 2014 році, Путін би не вторгся? Я не думаю, що він би вторгся", - уточнив сенатор.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті