"Укрзалізниця" планує закупити 20 потягів «Інтерсіті» у компаній з Кореї

АТ «Укрзалізниця» (УЗ) планує розширити парк швидкісних потягів закупівлею ще 20 моделей в корейських компаній, оскільки українські виробники не готові покрити такий попит за обмежені терміни та в умовах браку фінансування. Про це повідомив очільник УЗ Євген Лященко в ефірі Business Breakfast від Forbes Ukraine.

Зазначається, що 20 нових потягів зможуть забезпечити перевезення близько 6 млн пасажирів на рік.

"«Укрзалізниці» необхідно розширювати парк, оскільки щороку він скорочується на 5–7%. Тільки 10% вагонів УЗ – нові", -  зазначив Лященко.  

«Тому потрібні радикальні проєкти, які допоможуть нам суттєво збільшити пропозицію перевезень», – пояснив СЕО «Укрзалізниці». 

За його словами, компанія проводила перемовини з багатьма виробниками – не лише корейськими. Частину потягів в українського виробника – Крюківського вагонобудівного заводу – УЗ закупила в 2022 році. 

«Але нам потрібна велика програма з великими обсягами. І не всі її потягнуть. Друге – нам потрібне фінансування», – пояснив Лященко. 

За його словами, угода, яку наприкінці серпня Україна ратифікувала з Південною Кореєю, передбачає довгострокове кредитування під дуже низький відсоток з боку корейського уряду. І ці кошти УЗ зможе повернути за п’ять років.

«У цьому проєкті є зрозуміла та прогнозована програма на п’ять років щодо закупівлі необхідних для нас 20 потягів, щоб покрити попит», – додав він. 

На етапі закупівель рівень локалізації потягів може бути незначним, визнав Лященко. «Але варто розуміти, що кожен такий потяг експлуатується близько 40 років. І найбільше грошей піде не на закупівлю, а на експлуатацію та ремонт», – повідомив голова УЗ.  

За його словами, співвідношення може бути 1:3 – тобто, вкладене 1 євро в закупівлю здатне приносити 3 євро у ВВП України, якщо український бізнес зможе налагодити процес обслуговування потягів. 

Статті

Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Світ
11.09.2024
10:17

«Не потрібно радикально й однозначно заявляти про неможливість переговорів». Російські ЗМІ про Україну

Концентрація п'ятнадцятитисячного угруповання українських військ як головну мету розглядає зовсім не Білорусь, а, швидше за все, Росію. І насамперед територію Брянської області, в якій Київ може спробувати розіграти «курський сценарій».
Луганськ
09.09.2024
17:02

Правда і міф про російську гуманітарку. Луганський щоденник

Може, це жорстоко, але часто виходило, що допомогу отримував той, хто міг про неї написати та попросити, хто мав доступ до соціальних мереж, хто був наполегливий. Зрозуміло, що люди похилого віку до цієї категорії не належать.
Всі статті