"Укренерго": Головна причина обмежень – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по електростанціях

Дефіцит в енергосистемі України 4 червня дещо більший, ніж вчора. Про це повідомляє телеграм-канал Національної енергетичної компанії "Укренерго".

"Причини – зростання рівня споживання через використання кондиціонерів, хмарність, яка перешкоджає роботі сонячних електростанцій, а також зменшення обсягу імпорту електроенергії з країн Європи. Ліміти споживання електроенергії діють в усіх регіонах України протягом доби. При перевищенні лімітів споживання обленерго застосовують графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів", - йдеться у повідомленні.

Підкреслюється, що "головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях".

"Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів", - констатує "Укренерго".

Компанія повідомляє, що з 3 червня в плановий ремонт виведено одну з високовольтних повітряних ліній, що поєднують українську енергосистему з об’єднаною енергомережою континентальної Європи.

"Це не вплинуло на загальний обсяг імпорту електроенергії з Європи - пропускна спроможність лінії, що ремонтується, розподілена між іншими міждержавними лініями передачі електроенергії", - зазначає компанія.

Також повідомляється, що через грозу та шквальний вітер на ранок залишаються знеструмленими 68 населених пунктів: 48 – у Львівській області, та 20 – у Сумській.

З інших причин знеструмлено 414 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській областях, констатує "Укренерго".

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті