Український письменник Дорж Бату презентував у Києві книгу "Коко 2.0"

Український письменник Дорж Бату у Києві презентував нову книгу «Коко 2.0» - про карколомні пригоди легендарної французької модельєрки Коко Шанель у Нью-Йорку ХХІ століття. Про це повідомляє Укрінформ.

Вона стала продовженням його книги «Моцарт 2.0», 

«Це книга не про моду, а про суперечливу особу в історії людства. Коко була малоприємною: цькувала працівниць і конкурентів, «брехала як дихала», але її однаково обожнювали, навіть вороги. Дехто казав, що має за велику честь ненависть Коко», - зазначив автор. 

За його словами, на прикладі цієї жінки він зрозумів, що «немає хороших чи поганих рис у людині». Адже Шанель прагнула влитися в аристократичні кола, міфологізуючи свою біографію, водночас не нехтувала «тролінгом» еліт доступними їй інструментами – введенням у моду штучних перлів та дешевої тканини джерсі. Та попри все вона залишалася носієм ментальності «з низів».

Письменник зауважив, що дав шанс Коко на особистісну зміну, оскільки у Нью-Йорку вона змогла б жити так, як бажала. Тож центром роману стали 5 трансформацій Коко, що характеризуються змінами світогляду людини 60-х рр. ХХ ст. під впливом американського мегаполіса ХХІ ст.

«Я намагався зрозуміти, як людина, яка потрапила з 60-их років до Нью-Йорка нульових, намагається створювати колекції. Сама Шанель казала, що мода ніколи не стоїть на місці, вона завжди змінюється. Тож і Коко мала пройти крізь певні трансформації в книзі. Я вважаю, що основною частиною книги є 5 так званих трансформацій Коко», - зауважив він.

У книзі водночас порушуються питання щодо проблем сучасної індустрії моди, про які Коко навіть не замислювалася, як-от забруднюваність, використання нелегальної праці, фаст-фешн.

Ілюстратором видання виступила Юлія Самелюк, а передмову написала дружина письменника - американська дизайнерка українського походження Ярина Жук. «Вона як модельєр відкрила світ моди для мене, пояснювала терміни з фешн-бізнесу, які дуже важко засвоїти з літератури», - зауважив автор.
Він також сказав, що третьої книги у серії не буде, «оскільки вичерпав цю тему».

Дорж Бату (Андрій Васильєв) - український письменник бурятського походження, автор дилогії «Франческа. Повелителька траєкторій» і «Франческа. Володарка офіцерського жетона», роману «Моцарт 2.0», «Таємниця старого лами». Він народився і виріс у Бурятії, закінчив Бурятський державний університет, за освітою історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю. Згодом Васильєв працював журналістом на телеканалах «1+1» та «Інтер». Переїхавши до США, працював кореспондентом «Голосу Америки» та «ТСН». Член Медіакорпусу ООН. У 2013 році залишив журналістику і став працювати в авіакосмічній галузі. Нині Андрій Васильєв є оператором корекції траєкторій.

Фото: Видавництво Старого Лева

Статті

Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Всі статті