Український біометан вперше готують до продажу в ЄС

Регіональна газова компанія (РГК) та "Галс Агро" і нідерландська компанія STX підписали меморандум про співпрацю з метою продажу першого в Україні біометану до Європи. Про це повідомила РГК на своїй сторінці у Facebook.

"Три компанії досягли домовленості про сприяння продажу біометану через так звану віртуальну торгову точку (VTP), – сказано в повідомленні. – Це дозволить продавати газ, який було фізично подано до газорозподільних мереж України в Європу".

Уточнюється, що наразі готуються усі необхідні документи та виконуються процедури для здійснення перших транзакцій на європейському ринку.

Підкреслюється, що РГК вже розпочала роботи з підключення виробничих потужностей компанії "Галс Агро" до газорозподільних мереж в Чернігівській області.

Зазначається, що ця компанія стане першим біометановим заводом в Україні, який буде підключено до газових мереж, а біометан продаватиметься до Європи.

Раніше повідомлялось, що "митний безвіз" запрацював в Україні з 1 жовтня.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
20.08.2025
11:45

«Київ важливіший за будь-який Берлін, його потрібно брати наполегливо, але ніжно». Російські ЗМІ про Україну

«В цілому, на мій погляд, зараз ситуація виглядає так - пропозиції, які робить Європа щодо українського врегулювання, абсолютно точно суперечать національним інтересам Росії»
Світ
19.08.2025
15:24

Миру не буде, навіть якщо... Прогноз з аналізом «першопричин»

Проблемою для Путіна є не війна. Проблемою Путіна, яка змусила його просити Трампа про зустріч на Алясці, є економічна нездатність РФ вести війну далі. Стан російської економіки змушує Москву скорочувати військовий бюджет, що загрожує програшем у...
Країна Світ
19.08.2025
11:25

"Фінський варіант". Історія по колу. Далі – знову війна

Вимоги Москви про передачу ще не захоплених Москвою територій в обмін на «мир» робить цю аналогію майже абсолютною. Виявилося, що за 80 років, креативність Кремля не просунулась ні на йоту.
Всі статті