Українські жінки наражаються на високий ризик стати жертвами торгівлі людьми - ООН

Внаслідок війни в Україні для українських жінок є високим ризик стати жертвами торгівлі людьми. Про це заявила радниця з гендерних питань місії ООН Джо Енн Бішоппід час спільного засідання Комітету із прав жінок та гендерної рівності та Комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту на тему “Боротьба із контрабандою людьми, в тому числі, для сексуальної експлуатації (в контексті війни проти України)”, - пише Укрінформ.

“Оскільки жінки становлять 80% українських біженців під час війни, українські жінки піддаються високому ризику торгівлі людьми, включаючи ризик сексуальної експлуатації та проституції”, - сказала Бішоп.

За її словами, після кількох місяців з початку російського вторгнення в Україну жіноче громадське суспільство в Україні повідомляє про збільшення торгівлі людьми через кордони та за межі України, а також про шукачів жінок в Україні.

"Ми побачили, що купівля порнографії зросла майже на 300%", - сказала Бішоп, додавши, що торговці людьми все частіше використовують онлайн-платформи для вербування жертв експлуатації.

За її словами, 65% жертв торгівлі людьми – це молоді жінки і дівчата, і це, як правило, торгівля з метою сексуальної експлуатації.

"Жінки та дівчата постають перед економічними труднощами, фізичною небезпекою, відокремленістю від соціальних мереж. Особливо під час масового переміщення це збільшує швидкість потрапляння жінок до торговців людьми”, - підкреслила Бішоп, додавши, що багато суб’єктів з перших днів війни в Україні попереджали про ризики торгівлі людьми.

Водночас, за її словами, в Україні вже існує багато заходів з плану реалізації протидії сексуальній експлуатації, підготовлених під керівництвом українського уряду за участю Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань конфліктів, а також партнерів з громадянського суспільства. Цей план включає заходи щодо зменшення вразливості, підвищення кваліфікації правового захисту та економічної безпеки, а також посилення міжвідомчої співпраці на всіх рівнях.

Вона також відзначила важливість зрозумілих і конкретних механізмів фінансування відповідних фондів, які опікуються питаннями боротьби з експлуатацією, як, наприклад, Фонд «Жінки та мир».

«Ці ресурси дозволяють жіночим організаціям виконувати важливу роботу, для якої вони створені, включаючи послуги для виживання жертв насильства, жертв сексуальної експлуатації, а також допомагати структурам соціальної підтримки», - сказала Бішоп.

«Ми сподіваємося, що зможемо продовжувати партнерські дії в цій роботі», - підсумувала представниця ООН.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті