Українські хакери вирахували військову базу окупантів, познайомившись із ними з фейкових жіночих акаунтів

Група українських хакерів Hackyourmom спромоглася виявити російську військову базу біля захопленого Мелітополя в Запорізькій області, знайомлячись із солдатами з підроблених профілів «привабливих жінок» у фейсбуці та «російських соціальних мережах». Про це Financial Times розповів IT-підприємець Микита Книш, який створив цю групу на початку війни, - пише видання "Медіазона".

Хакери просили російських солдатів надіслати фотографії, за якими потім з'ясували знаходження бази та передали цю інформацію українським військовим. За кілька днів, стверджував Книш, він побачив по телевізору, що українська армія завдала удару по цій базі, але коли саме це сталося, у статті не уточнюється.

До війни Микита Книш очолював харківську компанію з кібербезпеки HackControl. Він колишній співробітник СБУ і після вторгнення в Україну, за його словами, знову намагався повернутись на службу, але його не прийняли. Тоді він організував Hackyourmom, щоб вести кібервійну проти росії.

Financial Times зазначає, що журналісти не змогли перевірити всі твердження Книша, але частину їх виданню підтвердили українські чиновники.

Він стверджує, що його група зламала тисячі камер відеоспостереження в Білорусі та окупованих територіях України, а потім за допомогою спеціальної програми змогла відокремити пересування російських військових від звичайного трафіку та передала ці дані українським військовим, а також зламувала російські телеканали, щоб показувати повідомлення про загиблих у Україні мирних жителів.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті