Українські біженці подали до суду на Пригожина та "вагнерівців" за військові злочини

Юридична компанія від імені українських біженців подала до суду на російську так звану "ПВК Вагнера". Про це 1 листопада повідомляє iNews.

Під час виступу перед британським парламентським комітетом старший партнер фірми McCue Jury and Partners Джейсон МакКью заявив, що активи найманців та їхнього номінального власника Євгена Пригожина можна використовувати для репарацій жертвам злочинів "вагнерівців".

"Це перший випадок у світі, коли на "Вагнер" та їм подібних подали до суду їхні жертви", - додав МакКью.

Юрист запевнив, що Високий суд Лондона отримає докази того, що ПВК "брала участь у змові з використанням незаконних засобів з метою розгортання тероризму для полегшення незаконного вторгнення в Україну". Своєю чергою, парламентський комітет зосередив розслідування на з'ясуванні ролі "вагнерівців" у ході повномасштабної війни росії проти України.

При цьому британські парламентарі зазначають, що вони також вивчатимуть використання росією бойовиків на Близькому Сході, в Африці та Південній Америці. Найманців звинувачують у звірствах та грубих порушеннях прав людини – мова в тому числі про масові страти, тортури під час допитів та насильницьке переміщення цивільних.

McCue Jury and Partners запустила краудфандинг для пожертвувань на фінансування судових витрат та команди експертів. У фірмі заявили, що господареві "ПВК Вагнера" Євгену Пригожину надіслали листа, в якому він, "вагнерівці" та російський диктатор путін звинувачуються у навмисному заподіянні страждань народу України та веденні незаконної війни за допомогою тероризму.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бійці спецпідрозділу "Хорт" ліквідували заступника начальника штабу найманців "ПВК "Вагнер".

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті