Україна розробляє механізм конфіскації до $500 млрд російських активів, заморожених Заходом

Українська влада працює над механізмом для конфіскації сотень мільярдів доларів активів РФ, заморожених західними державами. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на конференції з відновлення України в Лондоні Ukraine Recovery Conference, - повідомляє ZN.ua.

Він наголосив, що конфісковані активи росіян мають стати першим і головним джерелом відбудови України, оскільки агресор має заплатити за завдані руйнування.

"Ми готуємо справедливий механізм, який дозволить конфіскувати до 500 млрд доларів заморожених на Заході російських активів. Рада Європи вже ухвалила історичне рішення про створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України. Це перший компонент Міжнародного компенсаційного механізму", - сказав Шмигаль.

Джерелом фінансування реконструкції також будуть кошти з державного бюджету, зокрема отримані внаслідок конфіскації російських активів в Україні.

Додатково відновлення забезпечуватиметься за рахунок підтримки від міжнародних партнерів. Прем'єр сподівається мобілізувати близько 7 млрд доларів для швидкого відновлення в пріоритетних сферах за підсумками конференції в Лондоні.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті