Україна може вступити до ЄС навіть без завершення війни – Стефанішина

Вступ України до ЄС можливий навіть без завершення війни. Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у Канаді, - повідомляє Європейська правда.

"Я не буду робити жодних прогнозів щодо часу, але коли йдеться про членство, то динаміка війни не буде вирішальним фактором. Ми можемо вступити в ЄС навіть у разі, якщо війна не буде остаточно завершена", - заявила вона.

Стефанішина не стала уточнювати, які елементи війни можуть затягнутися до того часу, коли Україна питання вступу до ЄС перейде до практичної площини, але нагадала, що раніше Україна та ЄС уклали торгівельну політичну угоду попри наявність окупованих територій.

"Нагадаю, що ми уклали Угоду про асоціацію, коли Крим був анексований і почалася війна у Донецькій та Луганський областях, але це не вплинуло на запуск зони вільної торгівлі, про це навіть не було окремих застережень", - підкреслила вона.

Як відомо, Кіпр, що є членом ЄС, не контролює усю свою територію – північна частина острову маю статус окупованої Туреччиною.

Як повідомлялося раніше, за словами комісара з питань розширення ЄС Олівера Вархеї, вступ України до Євросоюзу може зайняти "більше року чи двох".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Луганськ
24.10.2025
14:00

«Ми живемо як під ковпаком «великого брата». Луганський щоденник

Всі наші дані є взаємоперевіряємими, а поняття «безробітний» вже не існує. Ми здаємо тони довідок на роботу. Про несудимість, про своє психічне здоров'я та сертифікат з наркології... Ми активуємо Держпослуги та прив'язуємо до них електронний...
Країна
23.10.2025
10:35

Заява про неодержання пенсії від РФ: кому це потрібно, як подати і де виникають проблеми

Україна поступово змінює правила виплат пенсій людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Окремим елементом цієї реформи стала вимога для частини пенсіонерів подати заяву про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ.
Всі статті