Україна може долучити до "зернового коридору" порт Миколаєва – Кулеба

Україна вивчатиме можливість долучення Миколаївського морського порту до "зернового коридору" у разі дотримання РФ домовленостей щодо розблокування українських портів та гарантування безпеки. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу 11 серпня, передає "Укрінформ".

"Якщо все буде йти відповідно до домовленостей і буде гарантована безпека нашому узбережжю, будемо розглядати можливість долучення Миколаївського морського порту до "зернового коридору", оскільки там також є заблоковані кораблі з українським збіжжям", – сказав міністр.

За його словами, експорт морем українського продовольства розблокований, і всі три великі чорноморські порти Одеси запрацювали.

Кулеба додав, що потреба в українських агропромислових товарах на ринку величезна, і запевнив, що Україна була, є і залишатиметься надійним постачальником сільгосппродукції і гарантом світової продовольчої безпеки.

Він уточнив, що повна відповідальність за подальше функціонування "зернового коридору" лежить на росії.

Глава МЗС також розвіяв російський міф, що буцімто росія виторгувала собі зняття санкцій в обмін на розблокування українських портів.

"Жодних санкцій з аграрного експорту росії не знімалося, оскільки жодних таких санкцій не було запроваджено. Джерело цього міфу – сама росія, яка шукає будь-який привід для того, щоб посіяти серед українців сумніви та зневіру", – наголосив Кулеба.

Раніше повідомлялось, що, на думку Кулеби, визнання росії країною-спонсором тероризму призведе до посилення санкцій та більшої ізоляції РФ.

Статті

Світ
05.03.2024
09:45

«На полі бою французькі солдати просто розбіжаться». Російські ЗМІ про Україну

...Боєготовність французької армії викликає великі питання. Остання велика війна, в якій вона брала участь, - це якраз кампанія Наполеона Бонапарта, з часів якої минуло двісті з гаком років.
Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Всі статті