Україна може долучити до "зернового коридору" порт Миколаєва – Кулеба

Україна вивчатиме можливість долучення Миколаївського морського порту до "зернового коридору" у разі дотримання РФ домовленостей щодо розблокування українських портів та гарантування безпеки. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу 11 серпня, передає "Укрінформ".

"Якщо все буде йти відповідно до домовленостей і буде гарантована безпека нашому узбережжю, будемо розглядати можливість долучення Миколаївського морського порту до "зернового коридору", оскільки там також є заблоковані кораблі з українським збіжжям", – сказав міністр.

За його словами, експорт морем українського продовольства розблокований, і всі три великі чорноморські порти Одеси запрацювали.

Кулеба додав, що потреба в українських агропромислових товарах на ринку величезна, і запевнив, що Україна була, є і залишатиметься надійним постачальником сільгосппродукції і гарантом світової продовольчої безпеки.

Він уточнив, що повна відповідальність за подальше функціонування "зернового коридору" лежить на росії.

Глава МЗС також розвіяв російський міф, що буцімто росія виторгувала собі зняття санкцій в обмін на розблокування українських портів.

"Жодних санкцій з аграрного експорту росії не знімалося, оскільки жодних таких санкцій не було запроваджено. Джерело цього міфу – сама росія, яка шукає будь-який привід для того, щоб посіяти серед українців сумніви та зневіру", – наголосив Кулеба.

Раніше повідомлялось, що, на думку Кулеби, визнання росії країною-спонсором тероризму призведе до посилення санкцій та більшої ізоляції РФ.

Статті

Назад, в СРСР
Луганськ
31.03.2023
10:11

Ждуни. Луганський щоденник

Ми стоїмо в черзі у МРЕО, щоб записатися на чергу для зміни номерів та прав на російські. Чоловік поруч просто знімає з губ мою думку: колись я розповім онукам, як жив із п'ятьма паспортами. Адже я теж думаю про це. Я платила та шукала знайомства,...
Донецьк
30.03.2023
11:49

Путін образив донеччан. Донецький щоденник

...Яке ж було їхнє розчарування, коли вранці 20 березня їм по телевізору сказали, що "цар" відвідав Маріуполь та поспілкувався з його жителями, а про Донецьк навіть не згадав. Такого ляпаса вони не чекали. Хоча бачили, що у "звільнене" місто...
Луганськ
29.03.2023
14:38

Кафе «ЖираFF» від переселенців з Рубіжного: майже рік роботи в Кропивницькому

Ми розуміли, що місце максимально підходить для розміщення закладу харчування, й почали шукати людей, готових взятись за величезний шматок роботи, у першу чергу привести до ладу занедбане приміщення
Всі статті