Українці зможуть з квітня через "Дію" подавати заяви в Міжнародний реєстр збитків

Українці будуть через "Дію" в кілька кліків подавати заяви в Міжнародний реєстр збитків. Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров у Телеграм.

"Підписав угоду з виконавчим директором міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, Маркіяном Ключковським. "Дія" стає важливою частиною передачі і відображення масштабів збитків від російської агресії. Українці вже з квітня через "Дію" зможуть подати заяву про пошкоджені або знищені квартири, будинки, дачі тощо, якщо є Акт про обстеження від місцевої влади. Потім буде можливість подати заяви в Реєстр, якщо не звертались до місцевої влади", - зазначив Федоров.

За його словами, це перший кейс міжнародного обміну даними, для якого використовуватимуть "Дію". Крім того, пізніше можна буде подавати через "Дію" заяви про вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Згодом можна буде подати заяву про шкоду інфраструктурі, а бізнесу - звернутись із заявами про відшкодування збитків.

"Міністерство юстиції працює над досить складним і тривалим процесом репарацій, а "Дія" допомагає зробити процес подання заяв до реєстру простим, доступним і безпечним. Трошки поясню, що це за Реєстр. Його створили під егідою Ради Європи у травні минулого року. На сьогодні до Реєстру долучилися 43 країни та ЄС, в тому числі США, Японія та Канада. Головна мета Реєстру - зафіксувати всі заяви про шкоду, яку завдала війна, щоб росія виплатила Україні та українцям справедливі репарації. Україна з міжнародними партнерами працює над створенням механізму, який конвертує інформацію з Реєстру в рішення про виплати компенсації Україні і тим, хто постраждав від війни", - резюмував міністр.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті