Українці зможуть з квітня через "Дію" подавати заяви в Міжнародний реєстр збитків

Українці будуть через "Дію" в кілька кліків подавати заяви в Міжнародний реєстр збитків. Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров у Телеграм.

"Підписав угоду з виконавчим директором міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, Маркіяном Ключковським. "Дія" стає важливою частиною передачі і відображення масштабів збитків від російської агресії. Українці вже з квітня через "Дію" зможуть подати заяву про пошкоджені або знищені квартири, будинки, дачі тощо, якщо є Акт про обстеження від місцевої влади. Потім буде можливість подати заяви в Реєстр, якщо не звертались до місцевої влади", - зазначив Федоров.

За його словами, це перший кейс міжнародного обміну даними, для якого використовуватимуть "Дію". Крім того, пізніше можна буде подавати через "Дію" заяви про вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Згодом можна буде подати заяву про шкоду інфраструктурі, а бізнесу - звернутись із заявами про відшкодування збитків.

"Міністерство юстиції працює над досить складним і тривалим процесом репарацій, а "Дія" допомагає зробити процес подання заяв до реєстру простим, доступним і безпечним. Трошки поясню, що це за Реєстр. Його створили під егідою Ради Європи у травні минулого року. На сьогодні до Реєстру долучилися 43 країни та ЄС, в тому числі США, Японія та Канада. Головна мета Реєстру - зафіксувати всі заяви про шкоду, яку завдала війна, щоб росія виплатила Україні та українцям справедливі репарації. Україна з міжнародними партнерами працює над створенням механізму, який конвертує інформацію з Реєстру в рішення про виплати компенсації Україні і тим, хто постраждав від війни", - резюмував міністр.

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті