Українські воїни знищили військовий обʼєкт під Джанкоєм в окупованому Криму. "Схеми" оприлюднили супутникові знімки

Супутник Planet Labs зафіксував результат ракетного удару ЗСУ по російському військовому об’єкту в ніч на 10 червня 2024 року. На знімках, які є у розпорядженні журналістів «Схем» (Радіо Свобода), можна побачити наслідки масштабної пожежі біля залізниці у місті Джанкой в окупованому Криму.  

"Вранці 10 червня, у Генштабі ЗСУ повідомили, що українські військові уразили російський зенітний ракетний дивізіон С-400 у Джанкої: «Жодна з наших випущених ракет не була перехоплена «високоефективною» протиповітряною обороною противника»", - нагадало видання.  

Наразі якість супутникових знімків не дає можливості точно встановити тип ураженої техніки.

"Втім, видно, що об’єкт з’явився тут у травні 2024 року, а згодом неподалік також побудували й фортифікаційні споруди.  На думку військового експерта Анатолія Храпчинського, тут могла розташовуватись російська радіолокаційна система «Подлєт», яка зокрема використовується у комплексі разом з С-300 та С-400. Втім, військовий експерт Михайло Жирохов вважає, що РЛС в цьому місці розгортати не було сенсу, а отже це міг бути інший об’єкт військового призначення.  Згідно з повідомленням Генштабу, ЗСУ також завдали ударів по двох зенітних ракетних дивізіонах С-300, розташованих біля Чорноморського та Євпаторії в окупованому Криму", - пишуть розслідувачі, додавши, що наразі редакція не має можливості верифікувати цю інформацію. 

 В Міноборони РФ ракетний удар ЗСУ та його наслідки не коментували.

Статті

Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Всі статті