Україна збиває менше російських ракет, ніж на початку війни – WSJ

На тлі того, що росія збільшує кількість безпілотних та ракетних атак, а також запускає більше балістичних ракет, ефективність української протиповітряної оборони знижується. Про це повідомляє "Слово і діло" з посиланням на  Wall Street Journal.

Аналіз щоденних даних Повітряних сил ЗСУ, проведений виданням, показав, що протягом останніх шести місяців Україна перехопила близько 46% російських ракет порівняно з 73% за попередній шестимісячний період. У квітні рівень перехоплення ракет упав до 30%.

При цьому рівень перехоплення «шахедів» за останні півроку впав лише на 1 процентний пункт - до 82%.

За останні півроку росія випустила по Україні приблизно на 45% більше дронів і ракет, ніж за попередній шестимісячний період. За словами представника ЗСУ, відбиття більшої кількості атак призводить до виснаження запасів боєприпасів для систем ППО.

За даними ЗСУ, за шість місяців росія випустила майже вдвічі більше «шахедів» – 2 628 – порівняно з попереднім періодом: аналітики зазначають, що дрони частково використовуються для перевірки засобів протиповітряної оборони перед запуском ракет.

У середньому за останні півроку росія щомісячно випускала по Україні 608,5 боєприпасів різних видів, порівняно з 423,8 за попередні півроку.

Також було випущено 114 балістичних та 46 гіперзвукових ракет «Кинджал» та «Циркон» порівняно з 33 та 27 відповідно за попередні шість місяців.

Україна змогла збити лише 10% балістичних ракет, випущених росією.

У березні росія  застосувала проти України понад 400 ракет різних типів, понад 600 «шахедів» та понад 3 тисячі керованих авіабомб. У квітні було запущено 300 ракет, майже 300 «шахедів» та більше 3,2 тисяч КАБів.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті