Україна збирається відкрити посольство у Мозамбіку

Україна має намір відкрити посольство в столиці Мозамбіку Мапуту. Про це 26 травня повідомила пресслужба МЗС.

Зазначається, що в рамках візиту міністра Дмитра Кулеби отримано офіційну згоду від влади Мозамбіку на відкриття консульства. У Мапуту Кулебу прийняв президент Мозамбіку Філіп Ньюзі.

Кулеба також провів переговори з міністром закордонних справ і співробітництва країни Веронікою Макамо.

"У мого візиту до Мозамбіку є три основні завдання. Перше: закласти політичний фундамент для розвитку взаємовигідних відносин наших країн. Друге: обговорити втілення формули миру президента Володимира Зеленського. Третє: напрацювати перспективні напрямки економічного співробітництва", - зазначив він.

Глава МЗС подякував мозамбіцькій стороні за надання офіційної згоди на відкриття українського посольства в Мапуту. Він підкреслив, що відкриття посольства відбувається в ширшому контексті ренесансу українсько-африканських відносин.

Кулеба згадав і про "зернову ініціативу", завдяки якій українське продовольство постачають і на Африканський континент. Він зазначив, що Україна готова включити Мозамбік до списку країн, які отримують наше зерно в рамках гуманітарної ініціативи Grain From Ukraine.

Нагадаємо, раніше Кулеба заявив, що Україна починає системну співпрацю з Африканським Союзом.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті