Україна збирається відкрити посольство у Мозамбіку

Україна має намір відкрити посольство в столиці Мозамбіку Мапуту. Про це 26 травня повідомила пресслужба МЗС.

Зазначається, що в рамках візиту міністра Дмитра Кулеби отримано офіційну згоду від влади Мозамбіку на відкриття консульства. У Мапуту Кулебу прийняв президент Мозамбіку Філіп Ньюзі.

Кулеба також провів переговори з міністром закордонних справ і співробітництва країни Веронікою Макамо.

"У мого візиту до Мозамбіку є три основні завдання. Перше: закласти політичний фундамент для розвитку взаємовигідних відносин наших країн. Друге: обговорити втілення формули миру президента Володимира Зеленського. Третє: напрацювати перспективні напрямки економічного співробітництва", - зазначив він.

Глава МЗС подякував мозамбіцькій стороні за надання офіційної згоди на відкриття українського посольства в Мапуту. Він підкреслив, що відкриття посольства відбувається в ширшому контексті ренесансу українсько-африканських відносин.

Кулеба згадав і про "зернову ініціативу", завдяки якій українське продовольство постачають і на Африканський континент. Він зазначив, що Україна готова включити Мозамбік до списку країн, які отримують наше зерно в рамках гуманітарної ініціативи Grain From Ukraine.

Нагадаємо, раніше Кулеба заявив, що Україна починає системну співпрацю з Африканським Союзом.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті