Україна завдяки ДНК-експертизі встановила особи 3 тисяч вбитих українців

Україна спромоглася ідентифікувати майже три тисячі вбитих українців за допомогою ДНК-експертизи. Про це 6 березня повідомляє прес-служба Кабміну з посиланням на голову Головного слідчого управління Максима Цуцкірідзе.

"Мобільні лабораторії, які ми отримали завдяки міжнародним партнерам, дозволяють швидко відібрати ДНК у загиблого та його родичів. Такі лабораторії використовувалися для ідентифікації тіл після ракетного обстрілу торгового центру у Кременчуці, у центрі Вінниці, під час падіння вертольота під Києвом", - сказав заступник голови Нацполіції.

Загалом, за словами Цуцькірідзе, у рамках кримінальних проваджень криміналісти ідентифікували близько трьох тисяч убитих українців. Ще 2800 тіл залишаються досі не впізнаними та не ідентифікованими через те, що слідство не має ДНК-матеріалу для порівняння.

Також голова Головного слідчого управління Нацполіції повідомив про формування баз ДНК, де вже є майже 16 тисяч зразків. Їх у базу здали родичі загиблих чи безвісти зниклих. Водночас Цуцкірідзе уточнив, що робота криміналістів з ідентифікації тіл значно прискорюється завдяки застосуванню пересувних ДНК-лабораторій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна використовує мобільні ДНК-лабораторії для ідентифікації загиблих.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті