Україна вперше у світі застосувала далекобійні GLSDB для HIMARS, судячи з уламків, які показали окупанти - Defense Express

У мережі з'явилось відео, яке було знято окупантами, на якому зафіксовані уламки нового виду озброєння, яке прилетіло по їх позиціях. Все вказує на те, що ЗСУ отримали довгоочікувані GLSDB й замість анонсів одразу почали робити ворогу сюрпризи, - пише Defense Express 14 лютого.

Й серед уламків, складених у картонну коробку, дуже сильно виділяється доволі нестандартний елемент квадратної форми з рульовими поверхнями та штрихкодом.

"В ньому дійсно доволі легко впізнати хвостову частину високоточної бомби GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB). Й саме вона є частиною GLSDB спільно з реактивним двигуном від некерованого реактивного снаряда M26. І якщо одразу виключити варіант того, що Україна отримала просто бомби SDB, то ніяких інших варіантів, окрім GLSDB, не залишається", - пише видання.

"А враховуючи те, що від самої бомби, окрім хвостової частини, нічого не залишилось, то мова також йде й про перше успішне бойове використання GLSDB Збройними Силами України та взагалі перше бойове використання цієї системи у світі. Бо саме ЗСУ мали стати першим оператором GLSDB, бо для наших військових ця система й була замовлена за програмою USAI урядом США й очікуваний строк отримання першої партії якраз й припадає на перший квартал 2024 року", - йдеться у повідомленні.

Видання нагадало, що GLSDB дозволяють знищувати ворога на дальності до 150 км. За принципом роботи - спочатку за допомогою ракетного двигуна бомба GBU-39/B виводиться на значну висоту, відокремлюється, розкриває крила та починає планувати до закладеної цілі.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті