Україна залучить ще понад 2,66 млрд доларів гранту від партнерів - Шмигаль

Уряд України ухвалив розпорядження для отримання цьогоріч другого гранту від США на суму 2,5 млрд доларів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, - повідомляє Урядовий портал.

За словами Шмигаля, кошти надійдуть через проект Міжнародного банку реконструкції та розвитку, а також Міжнародної асоціації розвитку. Крім того, ще 150 млн доларів нададуть інші партнери, що дасть змогу залучити 2 млрд 660 млн доларів.

«На що підуть ці кошти? На зарплати нашим рятувальникам, вчителям, лікарям, на допомогу пенсіонерам, внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю та малозабезпеченим родинам», - відзначив Прем’єр-міністр.

Шмигаль зауважив, що від початку року Україна отримала майже 5 млрд доларів підтримки від ЄС та більше 2 млрд доларів підтримки від США.

«Маємо домовленість про нову програму з МВФ. Отримали фінансову допомогу від Великої Британії, Світового банку, Німеччини, Іспанії, Фінляндії, Ірландії, Швейцарії, Бельгії, Ісландії та Естонії. Норвегія продовжила програму виплат для 50 тисяч українців, які перебувають у складних життєвих умовах та постраждали від російської агресії», - сказав очільник уряду.

Так само продовжуються виплати за програмами ООН та Червоного Хреста. Крім того, як зауважив прем’єр-міністр, за останні 7 місяців у межах спільного проекту Мінреінтеграції, «Укрпошти» та міжнародних організацій забезпечено виплату одноразової грошової допомоги мешканцям деокупованих територій на загальну суму більш як 300 мільйонів гривень.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті