Україна "вивела" флот РФ з Криму: за час повномасштабного вторгення росія втратила щонайменше 20 суден

Україна посилила атаки на окупований РФ Крим, що змусило росію перемістити свої кораблі подалі від небезпеки, майже через десять років після того, як путін анексував Крим, - пише Bloomberg.

"Жоден кримський порт більше не є безпечним для російських військових кораблів", - сказав Руслан Пухов, директор Центру аналізу стратегій і технологій у Москві. Україна "фактично вивела флот з Криму".

Видання нагадало, що в результаті останньої атаки крилатою ракетою у вівторок був знищений великий російський десантний корабель у східному кримському порту Феодосія.

Загалом росія втратила щонайменше 20 суден, включаючи військові кораблі, підводний човен і десантний корабель, відколи путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, згідно з даними Збройних сил України та незалежними оцінками розвідувального порталу з відкритими джерелами Oryx.

Видання зазначає, що хоча атаки посилили тиск на російську оборону на півострові, а також на лінії постачання російських військ на окупованому півдні України, вони, швидше за все, матимуть обмежений вплив на розвиток подій на полі бою, оскільки бойові дії на суші в основному зайшли в глухий кут. "Проте успіхи України на морі є ще більш помітними, оскільки вона не має власних військових кораблів. Натомість вона кидає виклик російському військово-морському пануванню, використовуючи ракети і безпілотні морські дрони". - зазначає видання.

"Українські атаки змусили Росію прийняти "більш постійну схему базування вздовж східного узбережжя Чорного моря, оскільки вона перекидає активи з Криму", - цитується також доповідь вашингтонського Інституту вивчення війни.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті