Україна та Велика Британія підписали угоду про співпрацю в обороні

Україна та Велика Британія уклали нову угоду про оборонну та промислову співпрацю. Домовленість відкриває шлях для залучення найсучасніших британських технологій для оборони України. Про це повідомляється на сайті британського уряду та на сторінці міністра оборони України Рустема Умєрова.

Підписання відбулося в межах найбільшої торговельної місії Великої Британії в Україні після повномасштабного вторгнення росії — до Києва для зустрічі з українським бізнесом прибули представники 29 британських оборонних підприємств.

Зазначається, що нова угода покликана розширити співпрацю двох країн в оборонно-промисловому комплексі, зокрема допомогти реалізувати спільні проєкти протягом найближчих місяців — від створення стратегічних військових ремонтних об’єктів до відновлення цивільної інфраструктури та впровадження технологій для захисту від кібератак.

Так, британська оборонна компанія BAE Systems погодила контракт на технічне обслуговування та ремонт легких гармат L119 в Україні. Це означає, що L119, які Велика Британія подарувала Україні, можна буде обслуговувати в Україні та швидше повертати їх на передову.

Нагадаємо, Велика Британія вже надала майже 12 мільярдів фунтів стерлінгів (близько 15 млрд доларів). Сполучене Королівство було першою європейською країною, яка надала летальну допомогу Україні в умовах повномасштабного російського вторгнення.

Як повідомлялося, Україна отримала 1,5 млрд доларів США позики від Японії та Великої Британії.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті