Україна провела тестові застосування власного БПЛА - аналога російського "Ланцета"

Українські бійці скоро отримають аналог російського дрона "Ланцет", який наразі становить одну з найбільших загроз для наших захисників. Про це в ефірі розповів віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайло Федоров, - пише УНІАН

"У рейнджі (дальності польоту - ред.) до 20 км у нас є велика кількість коптерів, FPV-дронів, але вночі зараз досить важко знайти ціль у діапазоні 20 км. Нам потрібно вражати на 40 км. Дрони на кшталт "Ланцетів" досить високотехнологічні, і знадобилося півроку, щоб розігнати ринок у цьому напрямку", - заявив міністр.

Наразі є кілька компаній, які працюють над створенням аналога "Ланцета": долю контрактів на його виробництво планують вирішити найближчими тижнями. 

За словами Федорова вже провели перші тестові застосування українського БПЛА на полі бою. "Протягом двох місяців інформація вже почне з'являтися в російських пабліках - як палають їхні танки", - каже міністр.

Раніше стало відомо, що Україна почала використовувати реактивний БПЛА - "камікадзе" невідомого типу. Росіян здивувала висока якість виробу, тому вони припустили, що за ним стоять закордонні партнери України. 

Повідомляється, що БПЛА оснащений німецьким малогабаритним турбореактивним двигуном JetCat P400-PRO тягою 43 кг. Дальність його польоту становить до 300 км.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті