Україна провела контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту – ISW

Українські сили оборони протягом останніх днів провели контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Україна провела контрнаступальні операції з різними результатами щонайменше на трьох ділянках фронту в рамках широкого контрнаступу, який розгортаються з неділі, 4 червня", - йдеться в повідомленні.

Українські офіційні особи повідомили, що українські сили перейшли від оборонних до наступальних операцій на Бахмутському напрямку та просуваються на флангах міста від 200 метрів до майже двох кілометрів.

Зазначається, що з 4 червня українські сили досягли тактичних успіхів під час обмежених локалізованих контратак на заході Донецької області.

Крім того, українські війська здійснили атаку на заході Запорізької області в ніч із 7 на 8 червня, але, схоже, не досягли успіхів у рамках цієї атаки станом на момент публікації.

"Українські сили здійснили обмежену, але все ще значну атаку в західній Запорізькій області в ніч із 7 на 8 червня. Російські сили, очевидно, захищалися від цієї атаки доктринальним чином і, як повідомляється, відновили свої початкові позиції станом на 8 червня", - пише ISW.

За словами аналітиків, українські атаки в Запорізькій області 8 червня не відображають повного обсягу українських можливостей у нинішньому контрнаступі.

Вони також наголошують, що контрнаступ України, ймовірно, складатиметься з багатьох заходів різного масштабу, в тому числі більш локальних атак, як це спостерігалося в цьому секторі 8 червня, і менші зусилля не відображають максимального потенціалу української чисельності або ефективності.

Як повідомлялося раніше, Міноборони РФ оголосило про початок великого контрнаступу України, однак ЗСУ це спростовують.

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті