Україна працює над створенням власної балістичної зброї - заступниця міністра

Київ наразі розробляє кілька власних балістичних ракет, - повідомила The Wall Street Journal заступниця міністра стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздяр, про що інформує The Moscow Times.

За словами джерел видання, Україна активно працює над створенням ракет, здатних завдавати ударів по глибоких тилах противника. Більшість деталей програми тримають у таємниці, проте українські офіційні особи нещодавно заявили, що така зброя може бути введена у війська найближчим часом. У серпні Україна провела перші випробування подібної ракети.

«Ви почуєте про масштабну ракетну програму наступного року або до кінця цього року», - заявив міністр оборони України Рустем Умеров.

За словами радника президента України Володимира Зеленського Олександра Камишина, однією з перешкод для реалізації програми є фінансування. Він зазначив, що Київ не має у своєму розпорядженні достатньої кількості коштів. Зокрема, Україна використовувала свою ракету «Нептун» під час війни лише обмежено, а офіційні особи стверджують, що брак фінансів стримує виробництво.

Експерт з військової авіації Дуглас Баррі пояснив, що виробництво балістичних ракет є особливо дорогим, оскільки матеріали, з яких їх виготовляють, мають витримувати дуже високі температури під час повернення в атмосферу Землі. 

Ще однією проблемою є масове виробництво зброї. Зеленський повідомив, що у 2024 році Україна виробила 100 ракет. Виробники ракет по всьому світу стикаються з труднощами в забезпеченні стабільних поставок компонентів, таких як двигуни. Україні додатково заважає брак робітників і постійні російські атаки на інфраструктуру.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті