Україна повернула з російської окупації додому ще п'ять дітей

П’ятеро українських дітей повернулися в Україну з російської окупації. Найменшому з них було лише 6 років. Про це 17 грудня повідомила радниця керівника Офісу президента Дарія Зарівна.

"У рамках ініціативи президента України Bring Kids Back UA та завдяки роботі наших партнерів Save Ukraine ще п’ятеро українських дітей повернулися в Україну з російської окупації", - повідомила Зарівна.

За її даними, серед повернених дітей були брат і сестра, 6 та 10 років, які три роки не ходили ані в школу, ані в дитсадок. Через проукраїнську позицію, батьки не віддавали дітей до російських закладів просякнутих пропагандою.

"10-річна Настя жила у селі, яке з самого початку війни було ізольоване від зовнішнього світу - росіяни не дозволяли завозити будь-яку гуманітарну допомогу, навіть їжу, ліки та одяг", - пояснила радниця.

Натомість неповнолітніх Ігоря, 15 років, та Дениса, 17 років, росіяни змусили пройти військовий вишкіл і вручити повістки для служби в армії РФ.

"Для хлопців повернення на підконтрольну Україні територію стало питанням життя та смерті. Сьогодні всі ці діти вже в Україні, де їх чекають безпека, турбота та світле майбутнє. Проте ще тисячі дітей лишаються у РФ та на тимчасово окупованих територіях, і ми не зупинимось доки не повернемо всіх їх додому!", - пояснила вона.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Країна
03.03.2026
18:38

Владислав Селезньов: Весняно-літня кампанія РФ може стати останнім масштабним ривком Кремля

Здається, вперше за час великого наступу російської армії, відлік якого починається від середини жовтня 2023 року, співвідношення втрачених та повернутих територій нині є на користь України.
Донбас
01.03.2026
17:44

Критичні чоловічі дні. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

У Росії є чудовий образ дурня, який всюди носиться зі своєю "писаною торбою". Минулого тижня в ролі цієї самої торби виступила багатостраждальна «найдовша в світі» Георгіївська стрічка... а в ролі дурня, що носиться з нею, виступили всюдисущі...
Всі статті