Україна повернула з полону 25 військових і цивільних

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Серед звільнених — захисники Маріуполя й «Азовсталі», а також Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. У них важкі поранення та хвороби.

Президент подякував тим, хто організовує обміни, а також Об’єднаним Арабським Еміратам «за сприяння, щоб сьогоднішня подія стала можливою».

Крім військових, в Україну повернувся цивільний, якого росіяни захопили на Київщині та незаконно утримували, повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими розповіли: сьогоднішній обмін є результатом того, що Україна домоглася окремого формату для повернення важкохворих та поранених полонених.

Військові, яких вдалося звільнити, — це представники Нацгвардії, ЗСУ (в тому числі ТрО), Військово-морських сил, Державної прикордонної служби України. Також вдалося забрати поранених українських військовослужбовців з Курщини.

«Поранені мають зокрема втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям», — повідомили у Координаційному штабі.

Як повідомлялося, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець закликав Верховну Раду України внести зміни до законодавства стосовно відстрочки від мобілізації для колишніх цивільних заручників. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
16.03.2025
20:24

Тридцять срібняків: зарплата у журналістів-зрадників хороша, але маленька... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня колишні українські журналісти, які нині працюють на пропагандистську машину Кремля, несміливо обурилися, що їм перестали виділяти і без того невелику плату за зраду. Під час обговорення цієї «несправедливості» з'ясувалося, що дорогою...
Світ
14.03.2025
12:55

Відповідь Путіна щодо перемир'я: це було «Так» чи «Ні»?

- Це було «так» – Трампу, але «ні» – пропозиції Трампа про швидке перемир'я. Так, 25 років при владі зробили Путіна добрим дипломатом, навчили говорити «ні», вимовляючи «так».
Країна
13.03.2025
17:19

Сергій Гармаш: Питання не в тому, чи погодиться Путін на перемир'я, а в тому, для чого він погодиться на нього

Навіщо Путіну публічно принижувати Трампа відмовою, якщо можна погодитись, продемонструвати свою миролюбність, а потім просто порушити перемир'я та ще й звинуватити в цьому Україну!
Всі статті