Україна повернула ще 13 дітей з окупованих територій Херсонської, Луганської та Запорізької областей

У межах 11-ї рятувальної місії організація Save Ukraine повернула ще 13 дітей з окупованих територій Херсонщини, Луганщини та Запорізької області. Про це повідовляють на фейсбук-сторінці організації.

Зазначається, що загалом за результатами 11 рятувальних місій організація повернула 176 дітей на підконтрольну Україні територію.

У всіх дітей доля склалась по-різному. "Мама ховала Олесю від окупаційної влади та односельчан цілий рік, аби ніхто не дізнався, що дівчинка живе з нею й не примусив її навчатися в російській школі", - йдеться у дописі до відеоролика.

Трьох інших дітей, Микиту, Сашка й Андрія батьки відвезли до бабусі й дідуся на лівий берег Дніпра, де тоді було безпечніше, і після звільнення Правобережжя родина опинилася розірваною.

У Поліни, Тараса й Матвія розлучені батьки після початку повномасштабної війни зайняли різні позиції. Мама переживала за Україну, а тато став проросійським. Через це батько оформив заборону на виїзд дітей. В окупації дітей примушували ходити в російську школу, й погрожували мамі позбавити її батьківських прав.

"Врятувати цих дітей з окупації – завдання з зірочкою. Але наша команда Save Ukraine впоралася. Бо найважливіше – повернути дітей в Україну, на свободу, щоб дати їм можливість жити у вільній, щасливій країні", – йдеться у повідомленні.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті