Україна посіла 79 позицію в рейтингу свободи слова за версією організації "Репортери без кордонів"

Організація "Репортери без кордонів" опублікувала результати дослідження стану свободи слова у 180 країнах світу. Результати дослідження з'явилися на офіційному сайті організації.

Україна посіла 79-ту сходинку зі 180. У 2022 році індекс свободи слова в Україні був нижчим - країна посідала 106 сходинку.

"Розв'язаний Росією 24 лютого 2022 року збройний конфлікт ставить під загрозу виживання українського медіа-простору. У цій «інформаційній війні» країна знаходиться на передовій протидії експансії кремлівської пропагандистської системи", - йдеться в описі до рейтингу.

Найкращий індекс свободи слова - у Норвегії, яка очолює рейтинг. За норвежцями розташувалися Ірландія, Данія, Швеція та Фінляндія. 

Росія у цьому рейтингу має 164-й показник.

Як повідомлялося раніше, у МЗС України засудили репортаж французького державного телеканалу з табору рашистів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті