Україна попросила Чехію розглянути можливість створення державних двомовних шкіл для українських дітей

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав свого чеського колегу Яна Ліпавського розглянути можливість створення в Чехії державних українсько-чеських двомовних шкіл для українських дітей. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"Враховуючи велику кількість українських дітей шкільного віку в Чехії, я також проситиму під час наших подальших розмов розглянути можливість створення державних українсько-чеських двомовних шкіл. І сподіваємося, що буде відповідна позитивна реакція наших друзів", - заявив Сибіга .

За  словами Сибіги, "для нас важливо зберігати зв'язок українців з Україною", і це питання є одним із пріоритетів його роботи на посаді міністра закордонних справ.

Окремо глава МЗС висловив підтримку ідеї міністра Ліпавського обмежити пересування російських дипломатів у Шенгенській зоні.

Як повідомлялося, кількість біженців з України зі статусом тимчасового захисту в ЄС у серпні зросла майже на 40 тисяч.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Світ
19.08.2026
09:50

«Російському ведмедю варто було б якнайшвидше вийти з українського конфлікту». Російські ЗМІ про Україну

...Для його завершення можна йти на певні поступки Заходу, тільки вони не повинні зачіпати наші стратегічні інтереси. З Китаєм, на мій погляд, у нас зараз спільного більше, ніж з Україною, і псувати відносини зі Сходом нам зовсім не на руку.
Світ
17.08.2026
15:12

«Гонка ескалацій». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Київ нездатний вести повномасштабну боротьбу з корупцією - сигналом став вихід під заставу ексглави Офісу Президента України Андрія Єрмака, звинуваченого в легалізації злочинних доходів»
Всі статті