Україна підпише з Чехією угоду про безпеку 18 липня

Україна підпише з Чехією угоду про безпеку 18 липня на саміті Європейської політичної спільноти в Лондоні. Про це повідомляє "Чеське радіо" з посиланням на прем’єр-міністра Чехії Петра Фіалу.

За словами прем’єра, він у четвер дійшов домовленості з президентом України Володимиром Зеленським, що переговори про текст цієї угоди сторони завершать до саміту НАТО у Вашингтоні, який буде відбуватися протягом другого тижня липня.

Про можливість укласти таку угоду за зразком тих, що їх Україна останніми місяцями укладає з багатьма країнами-союзниками, президент Чехії Петр Павел говорив іще в квітні.

Як говорив тоді ж міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський загальними словами, не коментуючи деталей майбутньої угоди, «в ній буде йтися про підтримку в галузях безпеки, економічної співпраці і відновлення країни, політичної співпраці, підтримки українських реформ». Міністр додав, що угоду буде схвалювати уряд Чехії.

«Ця угода буде ще одним каменем у загаті на шляху російського імперіалізму», - наголосив Ліпавський.

Станом на 28 червня Україна підписала такі угоди вже з 19 країнами, а також із Європейським союзом. За часом підписання це Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія, Норвегія, Японія, США, ЄС, Естонія й Литва.

Найімовірніше, наступною стане Польща, прем’єр-міністр якої Дональд Туск заявив, що майже напевно підпише таку угоду з Україною ще до саміту НАТО.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Всі статті