Україна перестала використовувати деякі види зброї США через російські перешкоди – WP

Українським військовим довелося відмовитися від використання деяких видів американської високотехнологічної зброї, оскільки показники їхньої ефективності різко впали через дії російських засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Про це  пише The Washington Post із посиланням на джерела у військовому керівництві України та конфіденційні звіти, - повідомляє Радіо Свобода.

Як уточнює видання, російські військові глушать системи наведення сучасної західної зброї, наприклад, артилерійських снарядів Excalibur із GPS-наведенням та ракетних систем HIMARS. Приміром, українські військові відмовилися від використання снарядів Excalibur після того, як їхня ефективність за кілька місяців знизилася до менш як 10% влучань у ціль, пише WP.

Таке ж трапилося і з комплексами HIMARS, які в перший рік війни успішно вражали склади боєприпасів та командні пункти за лінією фронту. «Все закінчилося. Росіяни розгорнули засоби РЕБ, відключили супутникові сигнали, і HIMARS стали неефективні. Ця неефективність призвела до того, що все частіше для ураження менш пріоритетних цілей стали використовувати дуже дорогі снаряди», – розповів український військовий.

Відомство, що входить до структури Пентагону, вказує на те, що уряд України попросив Вашингтон продати три системи, приблизна вартість яких сягає 30 мільйонів доларів

Як пише видання, ця ситуація підірвала здатність України захищати свою територію і змусила українських чиновників терміново звернутися по допомогу до Пентагону, щоб виробники модернізували зброю.

При цьому співрозмовники WP на умовах анонімності розповіли, що після того, як Україна повідомила про проблему зі снарядами Excalibur, США просто припинили їхнє постачання. Натомість виробник комплексів JDAM надав патч («заплатку», зміни до програмного забезпечення – ред.), завдяки якому Україна змогла продовжити їх використовувати.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті