Україна не може на власний розсуд вирішити проблему Придністров'я військовим шляхом - політолог

Україна не може на власний розсуд вирішити проблему Придністров'я військовим шляхом, як це дехто пропонує.  Про це в інтерв'ю "ОстроВу" розказав український політолог та директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Зокрема, він не погоджується з думкою, що зараз настав влучний час, щоб Україна втрутилася та допомогла вирішити "придністровське питання" військовим шляхом.

"Ми не можемо діяти тільки на власний розсуд (у питанні з Придністров'ям, - ред.). Ми так можемо створити собі проблеми в тилу, додаткову зону напруги і проблем. Крім того, нам доведеться на цю проблему відволікати частину Збройних Сил України, яких і так не вистачає. Тому, я думаю, що зараз не йдеться про якесь вирішення проблеми Придністров'я, але про стратегію м'якої, разом з тим послідовної, ефективної реінтеграції Придністров'я в Молдову треба думати", - вважає він.

За його словами, військове вирішення питання з Придністров'ям з боку України створить ще більше проблем.

Разом з тим, зазначив Володимир Фесенко, в перспективі може так статися, що доведеться це робити, але тільки в тісній координації з молдовською владою, суспільством Молдови та партнерами по ЄС та НАТО.

"Ми повинні про це думати разом з Молдовою, яка, перш за все, сама має визначатися, але ми можемо допомагати в різний спосіб. І звичайно, повинен бути залучений Європейський Союз. Тут разом треба діяти. Всі минулі формати, які були раніше: там був формат "5 плюс 2" за участю росії, для вирішення придністровського конфлікту, це вже закрито і, думаю, повернення не буде. Тому треба шукати інший варіант розв'язання проблеми Придністров'я. І отут нам варто активізувати свою взаємодію з молдовськими колегами", - сказав він.

Як повідомлялося раніше, незважаючи на те, що в Молдові перемогли проєвропейські сили, у країні проявився відчутний внутрішній розкол.

Статті

Донбас
02.12.2024
16:00

Наша ціль – продовжити історію ДонНТУ. Як донецький виш тричі починав все з початку

Поняття механізму «переміщений університет» було дуже незрозуміле, в першу чергу для самої держави. Десять років тому ми проходили цей шлях одними з перших.
Донбас
01.12.2024
17:33

Куди поділася питна вода і що героїчного в документальному фільмі, який ніхто не дивиться. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ влада «ДНР» спробувала пояснити жителям окупованої частини Донецької області, чому з приходом «русского міра» в їхніх кранах зникла питна вода. Начальник «Води Донбасу» традиційно й очікувано відповів на запитання «Хто винен»?...
Країна
30.11.2024
13:52

Нестатутні стосунки. Як Путін під прикриттям Статуту ООН розв'язав криваву війну проти України

Статут ООН декларує таке право, як основне у світі. Проте йдеться саме про народи, а не мешканців окремих регіонів тієї чи іншої країни.
Всі статті