Україна наполягає на повній ізоляції Росії у сфері ядерної енергетики - заява МЗС

Після атаки Росії на Чернобильську АЕС Україна наполягає на повній ізоляції РФ у сфері ядерної енергетики та на виключенні її представників із керівної ланки міжнародних організацій. 

Згідно з заявою Міністерства закордонних справ України, ЧАЕС — це цивільний ядерний об’єкт, виведений з експлуатації внаслідок найстрашнішої техногенної катастрофи людства. Будь-який удар по ньому чи Чорнобильській зоні — це напад не лише на Україну, а й на світову ядерну безпеку.

"Це чергова ескалація ядерного тероризму з боку Росії, яка не вперше вчиняє подібні злочини у ході своєї загарбницької війни проти України", - зазначили в МЗС.

Також в МЗС нагадали про Запорізьку АЕС, яку Росія продовжує утримувати в заручниках, а разом із нею — тисячі тонн ядерного матеріалу та тисячі українських працівників.

"Неприпустимо, що на тлі цих злочинів представники російського атомного сектору, які консультують російську армію щодо ударів по українській ядерній інфраструктурі, продовжують брати участь у міжнародних форумах, просувати російські ядерні технології та навіть залишатися в керівних органах міжнародних структур у ядерній сфері. Україна наполягає на повній ізоляції Росії у сфері ядерної енергетики та на виключенні її представників із керівної ланки міжнародних організацій", - наголосили у зовнішнополітичному відомстві.

Як повідомлялося, по ЧАЕС росіяни вдарили "Геранню-2", пошкоджено конструкцію укриття: в СБУ розповіли про радіаційний фон станом на зараз.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.03.2026
17:44

Критичні чоловічі дні. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

У Росії є чудовий образ дурня, який всюди носиться зі своєю "писаною торбою". Минулого тижня в ролі цієї самої торби виступила багатостраждальна «найдовша в світі» Георгіївська стрічка... а в ролі дурня, що носиться з нею, виступили всюдисущі...
Країна
26.02.2026
16:41

Справа не в територіях! Або без соплів про те, чому не можна здавати Донбас

Мир на умовах однієї сторони — це і є капітуляція. Тобто в такому разі Київ де-факто визнає свою поразку у війні та перемогу Москви. Але об'єктивних причин іти на таке у Зеленського немає.
Світ
25.02.2026
11:21

«На жаль, застосування ядерної зброї може стати реальністю». Російські ЗМІ про Україну

У разі появи на українській території ядерної зброї західного виробництва це може бути розцінено Москвою як пряма підстава для подальшої ескалації. Більш того, такий крок здатний спровокувати розширення конфлікту за межі України.
Всі статті