Україна має всі шанси повернути ініціативу та розпочати контрнаступ - ISW

Темп російських наступальних операцій на сході України останніми тижнями сповільнився – це може свідчити про те, що весняний наступ російських військ, можливо, наближається до завершення. Про це пишуть у черговому зведенні експерти американського Інституту вивчення війни (ISW), - повідомляє Бі-бі-сі.

Спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий напередодні заявив, що росія не змогла зібрати достатньо сил для очікуваного великого наступу на Донбасі, і зазначив, що нинішні російські наступальні дії не можна назвати великою стратегічною операцією.

За його словами, російські війська не можуть завершити навіть тактичне захоплення Бахмута. Вони також зазнають значних труднощів у досягненні оперативно значимих успіхів на інших ділянках фронту.

Таким чином, весняний наступ російських військ, напевно, наближається до кульмінації, пише ISW. Якщо 300 тисяч російських солдатів не змогли забезпечити вирішальну перевагу в наступі в Україні, то малоймовірно, що залучення додаткових сил під час майбутніх хвиль мобілізації призведе до кардинально іншого результату цього року.

Тому Україна має всі шанси повернути ініціативу та розпочати контрнаступ на критично важливих ділянках нинішньої лінії фронту, резюмують експерти ISW.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті