Україна має всі шанси повернути ініціативу та розпочати контрнаступ - ISW

Темп російських наступальних операцій на сході України останніми тижнями сповільнився – це може свідчити про те, що весняний наступ російських військ, можливо, наближається до завершення. Про це пишуть у черговому зведенні експерти американського Інституту вивчення війни (ISW), - повідомляє Бі-бі-сі.

Спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий напередодні заявив, що росія не змогла зібрати достатньо сил для очікуваного великого наступу на Донбасі, і зазначив, що нинішні російські наступальні дії не можна назвати великою стратегічною операцією.

За його словами, російські війська не можуть завершити навіть тактичне захоплення Бахмута. Вони також зазнають значних труднощів у досягненні оперативно значимих успіхів на інших ділянках фронту.

Таким чином, весняний наступ російських військ, напевно, наближається до кульмінації, пише ISW. Якщо 300 тисяч російських солдатів не змогли забезпечити вирішальну перевагу в наступі в Україні, то малоймовірно, що залучення додаткових сил під час майбутніх хвиль мобілізації призведе до кардинально іншого результату цього року.

Тому Україна має всі шанси повернути ініціативу та розпочати контрнаступ на критично важливих ділянках нинішньої лінії фронту, резюмують експерти ISW.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті