Україна має стати членом НАТО без ПДЧ - Кулеба

За нинішніх обставин План дій щодо членства вже не має бути обов’язковим елементом на шляху України до НАТО. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у Києві в суботу, 3 червня 2023 року, на спільному брифінгу з очільником МЗС Естонії Маргусом Тсахкною, передає "Європейська правда".

"Ми вважаємо, що ПДЧ більше не повинен вважатися елементом на шляху до членства. Це механізм, який себе зжив і не повинен застосовуватися до України", - сказав Кулеба.

На його думку, надання Україні ПДЧ за нинішніх обставин вже втратило актуальність як наступний крок на шляху до НАТО.

При цьому членство України у Північноатлантичному альянсі український міністр закордонних справ вважає неминучим.

"Це рано чи пізно відбудеться. Тому що без України неможливо захистити євроатлантичний простір. І ми повинні змінити думку тих, хто вважає, що членство має відбутися краще пізніше, ніж раніше", - наголосив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники згодні, що Україна стане членом НАТО, але Угорщина проти, а Німеччина вагається. 

 

 

 

 

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті