Україна й Чехія підписали угоду про будівництво патронного заводу й виробництво штурмових гвинтівок

Угоду про будівництво патронного заводу в Україні й про виробництво чеських штурмових гвинтівок підписали прем'єр-міністр україни Денис Шмигаль з прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою за підсумками українсько-чеських міжурядових консультацій 16 липня.

"Україна підписала з Чехією угоду про будівництво патронного заводу в Україні, а також угоду про виробництво чеських штурмових гвинтівок", - сказано в повідомленні.

Уточнюється, що угода про будівництво патронного заводу підписана з чеською збройною компанією "Sellier & Bellot", а про виробництво гвинтівок - з компанією "Colt CZ Group".

Також очільник МВС України Ігор Клименко та його чеський колега підписали угоду про співробітництво між органами поліції двох країн.

Раніше повідомлялось, що президент Чехії розкритикував метафору "міст до НАТО" й заявив, що зараз відвоювати усю окуповану територію для України є нереальним завданням.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Всі статті