Україна і Польща запустять єдині пункти пропуску на кордоні

Україна і Польща запустять на кордоні єдині пункти пропуску, щоб прискорити перетин кордону. Про це 31 березня в інтерв'ю на платформі Rise Ukraine заявив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

"Ми працюємо з польською стороною щодо підписання Угоди про спільний кордон, коли в нас є єдиний пункт пропуску, і нам не потрібно проходити його двічі", - повідомив чиновник.

Деркач зазначив, що зараз для перетину українсько-польського кордону потрібно пройти контроль з боку обох країн. Єдиний пункт пропуску значно пришвидшить перетин кордону.

"Тобто колеги з Польщі, наприклад, будуть на нашій території, і це буде один проїзд. Або наші колеги будуть на території Польщі. Це значно прискорить процес", - заявив заступник міністра інфраструктури.

Сама угода з польською стороною вже "координаційно погоджена". Тепер ще має бути підготовка фінального тексту і сама ратифікація. Уже після цього необхідно буде визначити перші пункти пропуску, де будуть введені єдині кордони.

Деркач зазначив, що єдиний прикордонний контроль планується запровадити з Угорщиною та Словаччиною.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна відновила дві залізничні ділянки на кордоні з Польщею.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті