Україна хоче провести саміт миру до кінця року за участю Росії - посол у Туреччині

Україна має намір організувати новий мирний саміт до кінця цього року і хоче, щоб цього разу в ньому взяла участь Росія, - повідомляє Reuters із посиланням на заяву посла України в Туреччині в 9 октибря.

При цьому він виключив можливість прямих двосторонніх переговорів із Москвою на цій зустрічі.

«Одна з найважливіших цілей цього саміту - досягнення справедливого миру в Україні. Ми не говоримо про формат, у якому Україна і Росія сидять один навпроти одного, і Україна прислухається до вимог Росії», - сказав посол Василь Боднар на брифінгу в Анкарі через турецького перекладача.

«Зараз ми бачимо таке: міжнародне співтовариство разом з Україною збереться і складе список кроків, які можна зробити для встановлення справедливого миру в Україні, і на основі цього списку вони обговорять, які вимоги пред'явити Росії», - сказав він.

«Це не буде пряма двостороння зустріч, найімовірніше, вона пройде у форматі, в якому братимуть участь треті сторони, і (переговори) будуть вестися через треті сторони. Ми сподіваємося провести цей саміт до кінця року», - заявив посол.

За словами Боднара, Туреччина, яка під час війни намагалася підтримувати теплі відносини як з Україною, так і з Росією, буде важливим учасником зустрічі завдяки своєму досвіду посередництва в інших конфліктах.

Видання зазначає, що підтримуючи територіальну цілісність України, засуджуючи вторгнення і надаючи їй військову підтримку, член НАТО Туреччина виступає проти санкцій Заходу щодо Росії, з якою в неї важливі відносини в галузі оборони, енергетики та туризму.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, як очікується, візьме участь у саміті Україна - Південно-Східна Європа в хорватському місті Дубровник у середу. Турецьке дипломатичне джерело повідомило, що він підтвердить позицію Анкари про те, що будь-які мирні переговори мають включати обидві сторони для «справедливого і міцного» врегулювання.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Всі статті