Україна чітко усвідомлює, що війна закінчиться переговорами з росією - РНБО

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександр Литвиненко заявив, що Україна чітко усвідомлює: війна з росією закінчиться переговорами, проте це має бути не перемир’я на кілька років, а стійкий мир на десятиліття. Про це Литвиненко заявив у зверненні до учасників Форуму регіону Балтійського моря "НАТО 2024 і Арктична Європа", що стартував 20 травня у Фінляндії, повідомляє "Громадське".

Секретар РНБО відзначив, що ситуація на фронті «є вкрай складною, але далеко не катастрофічною». Українські війська продовжують важкі бої, поки росіяни б’ють з повітря по критичній інфраструктурі. За словами Литвиненка, це можна зупинити, але Україні потрібна сучасна зброя, насамперед ППО і боєприпаси.

"Якщо сьогодні ви не знайдете зброю для України, завтра будете шукати її для себе. І що, думаю, важливіше для вас, то вмирати будуть ваші солдати. Як наразі вмирають кращі сини і доньки України", — сказав він.

Литвиненко додав: Україна чітко усвідомлює, що війна закінчиться переговорами. І тому, за його словами, була підготовлена і просувається формула миру Володимира Зеленського. Секретар РНБО переконаний, що позицію України підтримають учасники Саміту миру у Швейцарії у червні.

"Але ми потребуємо не перемир’я на 2 роки, а стійкого миру на десятиліття, який би уможливив розвиток України. І це питання безпекових гарантій", — підкреслив секретар РНБО.

На думку Литвиненка, безпекові угоди, які підписуються з різними країнами, є важливим кроком. Але Україна потребує саме справжніх гарантій, які наразі може дати лише членство у НАТО. Саме тому Україна сподівається отримати запрошення до Альянсу на цьогорічному Вашингтонському саміті НАТО.

Нагадаємо, Угорщина ветувала резолюцію Ради Європи щодо української "формули миру", оскільки не врахована "інша воююча сторона

Статті

Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Світ
13.06.2024
08:28

"Якщо війна йтиме так, як зараз, очевидно, що Україна програє". Огляд західних медіа

Тоді в майбутньому Росія розв'яже війну. Росія воюватиме з українськими технологіями, українськими солдатами, з іншого географічного положення. Тоді ми будемо у 1939 році. Зараз ми у 1938.
Луганськ
12.06.2024
11:23

Екологічна катастрофа, невідворотність покарання для колаборантів та проблеми луганських підприємців: больові точки Луганщини очима Артема Лисогора

Менше 50 – НЕ тисяч, а ОСІБ. Те, що кількість мешканців вільної території Луганщини обчислюється не ТИСЯЧАМИ ОСІБ, а ОСОБАМИ, складно пояснити навіть колегам-журналістам з інших частково окупованих регіонів України. Бо в це важко повірити...
Всі статті