Розглянуто майже 3,5 тис. заявок донеччан на отримання держдопомоги для відновлення пошкодженого житла

Жителі території Донецької області, підконтрольної Україні, подали 3980 заявок на отримання державної допомоги для відновлення пошкодженого внаслідок російської агресії житла. Щодо 3440 заявок уже ухвалено рішення. Про це повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Лариса Гусєва на брифінгу, - повідомляє Укрінформ.

«Всього станом на сьогодні подано 3980 заяв щодо пошкодженого житла, з них 3440 заяв вже розглянуто, з них прийнято позитивних рішень – 2014 на 170,29 млн грн. І відхилено 1428 заяв за ненадання доступу до житла або ненадання повного пакету документів», – сказала Гусєва.

Вона констатувала, що на Донеччині станом на сьогодні до реєстру пошкодженого та зруйнованого майна внесено 22 269 обʼєктів з 37 617 пошкоджених, з них внесено 6107 актів обстеження.

«І це дуже важливо, що комісії, які створені на місцях, виходять та обстежують ці об'єкти, вносять їх в реєстр. Бо це надає людям право потім отримувати компенсацію при обстеженні їхніх обʼєктів», – підкреслила чиновниця.

За словами Гусєвої, що стосується знищеного житла, то на сьогоднішній стан подано 328 заявок, прийнято 52 рішення з повним обстеженням на суму 69,70 млн грн, вони підтверджені банком.

«На ці 52 позитивних рішення вже в «Дії» сформовані сертифікати, які будуть видані людям, як тільки запрацює система видачі цих сертифікатів. Але по 60 заявах рішення було відхилено з тих самих причин, що я називала», – заявила представниця ОВА.

Вона констатувала, що заявки на отримання державної допомоги для відновлення пошкодженого та зруйнованого внаслідок російської агресії житла в області продовжують надходити, з цим теж працюють фахівці.

У повідомленні нагадується, що 10 травня стартувала програма «єВідновлення». Кожен громадянин, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії РФ, може подати заявку на отримання державної допомоги для його поточного ремонту. Зробити це можна за допомогою порталу «Дія» або звернувшись до центрів надання адміністративних послуг, органів соціального захисту та нотаріусів.

1 серпня розпочався другий етап реалізації державної програми «єВідновлення» – власники знищеного житла можуть подати у застосунку «Дія» заявку на отримання компенсації для придбання нової квартири чи будинку.

Як повідомлялося, на Донеччині понад 1700 сім'ям виплатили 142,6 мільйонів гривень на відновлення домівок.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті