Угорщина не розблоковує допомогу ЄС Україні після нового рішення щодо OTP Bank

Угорщина вважає, що тимчасове виключення Україною угорського OTP Bank зі списку «міжнародних спонсорів війни» у спробі розблокувати військову допомогу ЄС суттєво не є «суттєвою зміною». Про це повідомляє Раліо Свобода з посиланням на агенцію Bloomberg, 

В агенції казують, що таким чином Будапешт не дає згоду на розблокування для України 500 мільйонів євро з військового фонду ЄС.

Київ ухвалив своє рішення після переговорів між представниками агентства та представниками компаній та урядів двох країн про припинення співпраці з РФ. В українському Національному агентстві з питань запобігання корупції сподівалися, що це рішення призведе до розблокування Угорщиною важливої військової допомоги ЄС.

Навесні 2023 року НАЗК включило до переліку міжнародних спонсорів війни угорський OTP Bank. Улітку 2023 року НАЗК відновило статус «спонсорів війни» щодо п’ятьох грецьких компаній-перевізників – Dynacom Tankers Management (DTM), Delta Tankers LTD, Thenamaris Ships Management Inc., Minerva Marine, TMC Tankers LTD.

29 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції оголосило, що призупиняє статус цих грецьких компаній-перевізників та угорського OTP Bank у переліку міжнародних спонсорів війни.

Нагадаємо, в Угорщині закликали дати гарантії безпеки РФ та не брати Україну в НАТО. 

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті