Угорщина і Словаччина зупинили експорт дизпального в Україну

"Угорщина та Словаччина зупинили експорт дизельного пального в Україну до відновлення постачання нафти в країну нафтопроводом "Дружба". Речник МЗС України Георгій Тихий заявив, що Угорщина отримала інформацію про обстріл росіянами нафтопроводу "Дружба" ще 27 січня, а звинувачення України в затримці постачань є нелогічними", - повідомляє "Суспільне. Новини".

Як передає Index, голова МЗС Угорщини Петер Сійярто під час доповіді на засіданні уряду про ситуацію з постачанням нафти до Угорщини заявив, що постачання нафти досі не відновлене "за рішенням України" та назвав це "суто політичним рішенням".

"Ми припиняємо постачання дизельного пального до України, і воно не буде продовжуватися, доки нафта не почне знову надходити по нафтопроводу "Дружба". На цьому ми зупинимося", – сказав Сійярто.

За словами міністра, країна наразі має стратегічні запаси нафти, яких вистачить на 96 днів, тому в короткостроковій перспективі немає причин для занепокоєння.

Речник уряду Угорщини Золтан Ковач також написав в Х про припинення постачання дизельного пального з Угорщини в Україну.

"Експорт дизельного пального з Угорщини в Україну припинився і не відновиться, поки Україна не відновить транзит нафти в Угорщину", — написав Ковач.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо також заявив, що словацька компанія Slovnaft припиняє експорт дизельного пального до України та будь-який інший експорт. За його словами, на такий крок уряд йде для того, щоб зекономити запаси нафтопродуктів для внутрішнього використання.

"Slovnaft припиняє експорт дизельного пального до України та будь-який інший експорт, і все, що вона тепер перероблятиме вдома, у Словаччині, буде призначено для словацького ринку", – сказав прем’єр.

За словами Фіцо, уряд ухвалив рішення вивільнити запаси нафти у розмірі 250 тисяч тонн після того, як постачання через "Дружбу" зупинилися внаслідок російських атак.

Він запевнив, що у Словаччині немає загрози дефіциту пального чи інших нафтопродуктів, а вивільнення нафти з державного резерву допоможе компанії Slovnaft пережити період до надходження нафти з Хорватії.

Речник МЗС України Георгій Тихий заявив, що Угорщина отримала інформацію про обстріл росіянами нафтопроводу "Дружба" ще 27 січня, а звинувачення України в затримці постачань є нелогічними.

"Транзит нафти до Угорщини зупинено через обстріл інфраструктури. 27 січня росіяни обстріляли нафтопровід поблизу Бродів. Там неможливо прокачувати нафту. Того ж дня повідомили угорську сторону. Вони знали про це. Але чомусь тепер лунають заяви зі звинуваченням у бік України. Це абсолютно нелогічна поведінка з боку Угорщини", — сказав Тихий.

Речник МЗС зазначив, що РФ постійно атакує нафтогазову інфраструктуру України: у 2025 році зафіксовано 225 атак на об'єкти Нафтогазу, а для атак на українську нафтогазову інфраструктуру лише за минулий рік Росія використала 1399 ракет та ударних дронів.

"Причина перебоїв з постачаннями – це атаки російського дрона на цю інфраструктуру, а Україна залишається надійним транзитером і неухильно виконує свої зобов'язання відповідно до чинних договорів та санкційної політики ЄС щодо Росії", — сказав Тихий.

 Як повідомлялося, Орбан заявив, що за допомогою «загальнонаціональної петиції» Будапешт відмовиться підтримувати Україну.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
18.02.2026
11:32

«Якщо Трамп не впорається, покірності від Зеленського Росія доб'ється своїми методами». Російські ЗМІ про Україну

Обнулити європейський мілітаристський запал ще можливо дипломатичним шляхом. А можна і ризикованим шляхом. Коли б завдали удару по одній з країн НАТО, прямо залученій до збройного конфлікту. Якби було гарантовано невтручання Штатів, це дуже сильно...
Донбас
15.02.2026
18:47

Самозванці нижчої ліги: клони «Шахтаря» і «Зорі» прийняли до «молодшої групи» російського футболу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

На тлі новин про зимову Олімпіаду в Італії, що проходять повз них, пропагандистам окупованого Донбасу теж захотілося розповісти про якісь «республіканські» спортивні досягнення і перемоги.  Інформаційний привід для радісних публікацій знайшовся...
Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Всі статті