Угорщина блокує військову допомогу ЄС Україні на 6,5 млрд євро

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто у понеділок, 27 травня, заявив, що виділення коштів у розмірі близько 6,5 мільярда євро на військову допомогу Україні є неприйнятним для його країни. Цю заяву було зроблено під час засідання Ради ЄС із закордонних справ у Брюсселі, де міністри держав Євросоюзу обговорювали надання допомоги Україні через Європейський фонд миру (ЄФМ, - пише DW.

Глава угорського МЗС не вийшов до ЗМІ, але написав у соцмережах, що зіткнувся з "величезним тиском" з боку колег.

У суму, яку блокує Будапешт, входять три транші з ЄФМ по 500 мільйонів євро кожний, а також п'ять мільярдів євро з нового фонду допомоги для України, нещодавно заснованого в рамках ЄФМ. Під питанням залишається і використання Євросоюзом надприбутку від заморожених активів центрального банку Росії для закупівлі озброєнь для України.

Тепер країнам необхідно домовитися про те, як ці кошти виплачуватимуться з ЄФМ. "Звідси зростаюче розчарування: всі погодилися з ідеями і принципами, але тепер дехто використовує своє право вето, щоб не допустити виділення наявних грошей", - сказало джерело. Тобто п'ять мільярдів у принципі були погоджені раніше, але деякі технічні інструменти реалізації перебувають на стадії перемовин, і якраз їх Угорщина і блокує наразі.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті