Угорщина блокує новий транш ЄС на озброєння для України, але є "план Б" - ЗМІ

Угорщина заблокувала 7-й транш безпекової підтримки для України від Європейського Союзу вартістю 500 млн євро. Про це повідомляє RMF FM із посиланням на неназваного високопоставленого дипломата ЄС, - інформує Цензор.НЕТ.

За даними видання, країни Євросоюзу чинитимуть тиск на Будапешт у понеділок під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

"Досі Угорщина, яка сама не надсилає зброї Україні, утримувалася від голосування при ухваленні рішень щодо наступних траншів допомоги й не блокувала цю підтримку", - йдеться у повідомленні.

Однак ЄС має "план Б", як і у випадку, коли Угорщина заблокувала 18 млрд євро макрофінансової допомоги Україні на початку грудня. Тоді ЄС прийняв правовий акт, який дозволив би доставити цю допомогу в обхід Угорщини, і цього було достатньо, щоб Угорщина поступилася.

Якщо Будапешт не відмовиться від свого вето на підтримку зброї України, ЄС може прийняти це рішення і голосами 26 країн, припускають дипломати в Брюсселі.

"Невеликій проросійській державі, яка має винятки зі всіх санкцій, важко диктувати позицію всього ЄС", – заявив журналістам дипломат ЄС.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті