Ударний дрон Backfire пройшов комісію Міноборони, готується серійне виробництво - Федоров

Ще один ударний дрон готується до серійного виробництва. Про це повідомив у Телеграм міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 20 листопада.

"Backfire – ударний дрон від українських розробників, які увійшли до оборонного кластера Brave1. БпЛА залітає до 35 кілометрів у тил ворога та допомагає уражати російську артилерію, логістичні вузли, ворожі склади й командні пункти", – написав він.

За словами міністра, безпілотник стійки до засобів радіоелектронної боротьби завдяки GPS-антені, яку «майже неможливо заглушити». Крім того, його повна автономність убезпечує операторів, тому що "росіяни не можуть вирахувати його координати та наземної команди".

Федоров додав, що дрон вже застосовується на фронті, військові здійснили щонайменше 50 успішних місій протягом останніх двох місяців.

"Пташка» вже пройшла комісію Міноборони та очікує наказ на допуск до експлуатації. Це означає, що держава офіційно зможе закуповувати ці безпілотники. Команда творців уже готується до серійного виробництва БпЛА", – повідомив голова Мінцифри.

Як повідомлялося, "Армія дронів" знищила 220 одиниць ворожої техніки за тиждень. 

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті