У ЗСУ назвали втрати окупантів за два місяці наступу у Харківській області

Втрати РФ на Харківському напрямку з початку нового наступу, з 10 травня, становлять 91%. Загалом у наступі було задіяно 10 350 окупантів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву заступника командира ОТУ "Харків", полковника Віктора Солімчука.

За його даними, станом на початок липня втрати противника становлять 2939 вбитими та 6509 пораненими, ще 45 окупантів здалися у полон.

"Тобто орієнтовні втрати противника на нашому напрямку складають приблизно 91%", - повідомив заступник командира.

Зокрема, у Вовчанську окупанти вже втратили більшу частину своєї 138-ї мотострілецької бригади, "сточили" 83-й, 157-й танковий полки.

Крім того, їхня 83-я десантно-штурмова бригада теж постійно зазнає втрат, іноді по кількадесят осіб на добу, що підтверджується і полоненими, і в радіоперехопленнях.

Зважаючи на величезні втрати, командування російських військ вимушене знімати підрозділи з інших напрямків, вводити резерви, залучати так звані добровольчі православні комуно-фашистські бригади, зокрема, так званубригаду Алєксандра Нєвского.

Водночас у Силах оборони наголосили, що війська РФ все ще мають досить серйозний наступальний потенціал - окупанти перегруповуються, відновлюють сили та логістику, а в тилах триває підготовка штурмових груп.

"Ми усвідомлюємо потужність окупаційних військ, розуміємо їхні наміри. Але всі спроби ворога наростити зусилля та розширити зону контролю - успіху не мають", - констатує Солімчук.

Нагадаємо, на початку липня у ЗСУ повідомили, що окупанти намагаються нарощувати темпи наступу на Харківському напрямку. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Світ
19.11.2025
15:24

«Якщо Єрмак не піде...». Російські ЗМІ про Україну

...Якщо Єрмак не піде, Арахамія спонукає частину депутатів до виходу з фракції, «Слуга народу» втратить більшість, кабінет Юлії Свириденко автоматично піде у відставку і відкриється можливість для створення «уряду національного порятунку»...
Світ
17.11.2025
19:00

Чим Орбан «купує» угорців, і до чого тут Україна

Осідлавши «мирний» порядок денний, ФІДЕС переконала більшість угорців, що вона за мир, а опозиція намагається втягнути Угорщину у війну. Не скупився Орбан і на щедрі соціальні обіцянки.
Всі статті