У Зеленського прояснили різночитання між Верещук та омбудсменом Лубінцем на тему, чи можна оформлювати паспорт РФ в окупації

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи висловлювання Дмитра Лубінця та Ірини Верещук щодо того, брати чи ні у окупантів російські паспорта, заявив, що не бачить у цих заявах дисонансу. Про це він написав у Твіттер

"У порадах представників держави Дмитра Лубінця та Ірини Верещук громадянам на окупованих територіях немає жодних суперечностей. Якщо ви маєте змогу не отримувати російський паспорт, намагайтеся не отримувати. Якщо вам необхідно взяти російський паспорт, щоб уникнути репресій, катувань, – беріть", – радить Подоляк.

За його словами, принципова громадянська позиція заслуговує найвищої оцінки. Але Україна точно не виграє від збільшення числа наших полонених чи закатованих громадян.

Радник голови ОП запевнив, що Україна не буде переслідувати громадян, які "пасивно" отримали російський паспорт.

"Ключове – пасивно, під жорстким примусом. Бо це (примус до непотрібного російського паспорта) –  одна з важливих технологій залякування з боку Рф і безумовна ознака системного геноцидного формату війни", – зазначив Подоляк.

Водночас він запевнив, що кожен із тих, хто активно сприяли окупантам, обіймали посади в окупаційних адміністраціях, допомагали в організації "референдумів" і під камери брали російські паспорти, відповідатиме перед законом.

Нагадаємо, віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук порадила громадянам України, що живуть на окупованій території, не брати російські паспорта та по можливості виїзжати із захоплених росіянами районів.

Як повідомлялося, український омбудсмен Дмитро Лубинець порадив мешканцям окупованих територій України погоджуватись на отримання російського паспорту, пояснюючи це питанням виживання.

 

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті