У Зеленського прояснили різночитання між Верещук та омбудсменом Лубінцем на тему, чи можна оформлювати паспорт РФ в окупації

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи висловлювання Дмитра Лубінця та Ірини Верещук щодо того, брати чи ні у окупантів російські паспорта, заявив, що не бачить у цих заявах дисонансу. Про це він написав у Твіттер

"У порадах представників держави Дмитра Лубінця та Ірини Верещук громадянам на окупованих територіях немає жодних суперечностей. Якщо ви маєте змогу не отримувати російський паспорт, намагайтеся не отримувати. Якщо вам необхідно взяти російський паспорт, щоб уникнути репресій, катувань, – беріть", – радить Подоляк.

За його словами, принципова громадянська позиція заслуговує найвищої оцінки. Але Україна точно не виграє від збільшення числа наших полонених чи закатованих громадян.

Радник голови ОП запевнив, що Україна не буде переслідувати громадян, які "пасивно" отримали російський паспорт.

"Ключове – пасивно, під жорстким примусом. Бо це (примус до непотрібного російського паспорта) –  одна з важливих технологій залякування з боку Рф і безумовна ознака системного геноцидного формату війни", – зазначив Подоляк.

Водночас він запевнив, що кожен із тих, хто активно сприяли окупантам, обіймали посади в окупаційних адміністраціях, допомагали в організації "референдумів" і під камери брали російські паспорти, відповідатиме перед законом.

Нагадаємо, віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук порадила громадянам України, що живуть на окупованій території, не брати російські паспорта та по можливості виїзжати із захоплених росіянами районів.

Як повідомлялося, український омбудсмен Дмитро Лубинець порадив мешканцям окупованих територій України погоджуватись на отримання російського паспорту, пояснюючи це питанням виживання.

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті