У Зеленського прояснили різночитання між Верещук та омбудсменом Лубінцем на тему, чи можна оформлювати паспорт РФ в окупації

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи висловлювання Дмитра Лубінця та Ірини Верещук щодо того, брати чи ні у окупантів російські паспорта, заявив, що не бачить у цих заявах дисонансу. Про це він написав у Твіттер

"У порадах представників держави Дмитра Лубінця та Ірини Верещук громадянам на окупованих територіях немає жодних суперечностей. Якщо ви маєте змогу не отримувати російський паспорт, намагайтеся не отримувати. Якщо вам необхідно взяти російський паспорт, щоб уникнути репресій, катувань, – беріть", – радить Подоляк.

За його словами, принципова громадянська позиція заслуговує найвищої оцінки. Але Україна точно не виграє від збільшення числа наших полонених чи закатованих громадян.

Радник голови ОП запевнив, що Україна не буде переслідувати громадян, які "пасивно" отримали російський паспорт.

"Ключове – пасивно, під жорстким примусом. Бо це (примус до непотрібного російського паспорта) –  одна з важливих технологій залякування з боку Рф і безумовна ознака системного геноцидного формату війни", – зазначив Подоляк.

Водночас він запевнив, що кожен із тих, хто активно сприяли окупантам, обіймали посади в окупаційних адміністраціях, допомагали в організації "референдумів" і під камери брали російські паспорти, відповідатиме перед законом.

Нагадаємо, віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук порадила громадянам України, що живуть на окупованій території, не брати російські паспорта та по можливості виїзжати із захоплених росіянами районів.

Як повідомлялося, український омбудсмен Дмитро Лубинець порадив мешканцям окупованих територій України погоджуватись на отримання російського паспорту, пояснюючи це питанням виживання.

 

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті