У Запоріжжі створюють Координаційну раду з питань утвердження української національної й громадянської ідентичності без залучення бюджету

Координаційну раду з питань утвердження української національної й громадянської ідентичності буде створено у Запоріжжі на громадських засадах. Відповідне рішення ухвалили депутати Запорізької міської ради на сесії 20 травня, повідомила секретар міської ради Регіна Харченко в Телеграм.

"Наше місто довго вважалося зросійщеним. Все змінилося після 24 лютого. Знаю - перейти на українську це зусилля та виклик. Але відрізняти своє від чужого та навʼязаного - необхідність для виживання автентичності нації. На сесії депутати підтримали мій намір створити Координаційну раду з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності", - йдеться в повідомленні Харченко.

За словами Харченко, мета дупутатського корпусу - сформувати потужну команду фахівців, яка ініціюватиме проєкти та заходи для посилення української самосвідомості, ідентичності, патріотизму у громадян, молоді та дітей.

Уточнюється, що до складу Координаційної ради увійдуть освітяни, історики, науковці, спортсмени, діячі культури та мистецтва, активісти. 

"Координаційна рада також тісно працюватиме з громадянськими інститутами Запоріжжя, надаватиме рекомендації", - йдеться в повідомленні.

Секретар міськради підкреслила, що все це учасники нової команди робитимуть на громадських засадах, без залучення бюджетних коштів. 

"Люди готові інвестувати свій час для громади та популяризації українського в усіх сферах суспільного життя. Запорізький культурний код в дії", - наголосила Харченко. 

Раніше повідомлялось, що на форумі у Запоріжжі презентували ключові проєкти для міста, в числі яких - проєкт "Запорізький культурний код", який стане своєрідним осередком для громадських ініціатив в сфері патріотичного виховання, популяризації української мови та розвитку культурного життя.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті