У ЄС закликали обмежити пересування російських дипломатів

Міністри закордонних справ вісьмох країн Європейського Союзу закликали заборонити вільне пересування російським дипломатам державами блоку, а також обмежити пересування країнами, де вони акредитовані. Про це йдеться в листі очільників МЗС до глави зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля, повідомляє "Еспресо" з посиланням на Reuters.

Серед підписантів листа міністри закордонних справ Литви, Латвії, Естонії, Чехії, Данії, Нідерландів, Польщі та Румунії.

"Вільне пересування власників російських дипломатичних і службових паспортів, акредитованих в одній державі перебування, по всій Шенгенській зоні полегшує зловмисну діяльність", - йдеться у листі.

Водночас очільники МЗС заявили, пропаганда, розвідка "або навіть підготовка саботажних актів є основним робочим навантаженням для великої кількості російських "дипломатів" в ЄС". Вони додають, хоч і висилка є важливою, проте загроза залишається.

"Ми вважаємо, що ЄС повинен суворо дотримуватися принципу взаємності і обмежити пересування членів російських дипломатичних місій та членів їхніх сімей лише територією держави їхньої акредитації", - висловились у листі всім глав МЗС ЄС.

Також на думку авторів звернення, такий захід "значно звузить оперативний простір" для агентів РФ.

Як повідомлялося, посол РФ проігнорував вимоги МЗС Польщі пояснити заліт російської ракети у польський повітряний простір.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті