У ВР збираються дозволити чиновникам та депутатам з "бронню" безперешкодно виїжджати за кордон

У Верховній Раді 2 серпня зареєстрували законопроєкт №11460, згідно з яким людям, що мають «бронь» або відстрочку від мобілізації, можуть дозволити безперешкодно виїжджати за кордон. Це право також планують розширити на депутатів Верховної Ради та місцевих рад, а також чиновників. Про це повідомляє «Судово-юридична газета» з посиланням на текст законопроекту..

Законопроєкт №11460 має назву «Про зміни до деяких законів України щодо додаткових заходів із посилення мотивації та захисту прав військовослужбовців в умовах дії воєнного стану».

Окрім дозволу на виїзд за кордон за наявності відстрочки чи «броні», автори законопроєкту пропонують «забронювати» 100% працівників Національного антикорупційного бюро, військових та працівників Держприкордонслужби, а також працівників пожежно-рятувальних частин ДСНС.

Також пропонується надати «бронь» половині працівників та службовців Нацполіції, ДБР, органів прокуратури, БЕБ, ДКВС, Служби судової охорони та штатних посадовців патронатних служб державних органів.

Як зазначили у пояснювальній записці, мета такого законопроєкту — забезпечити гнучкий підхід до комплектування Збройних сил та інших військових формувань, а також зміцнити законодавчі засади захисту прав людини в умовах його дії.

Наразі цей законопроєкт на розгляді Комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті